Caleta de Fuste / El Castillo

Caleta de Fuste je moderním pulsujícím letoviskem, které vzniklo ryze kvůli turistům. Často je toto letovisko označováno také jako El Castillo. Situována je Caleta de Fuste do jihovýchodní oblasti ostrova Fuerteventura do menší klidné zátoky. Z letiště se turisté do tohoto letoviska dostanou přibližně za 20 minut.

Příjemné letovisko Caleta de Fuste

Caleta de Fuste je skvělým místem pro milovníky veškerých vodních radovánek. Často sem míří zejména rodiny s dětmi, jelikož sklon pláže pod mořskou hladinu je velmi mírný a pláž je dokonce ještě chráněna vlnolamy. Pláž v tomto letovisku je dlouhá přibližně 800 metrů a je pokrytá zlatavým pískem. Mimo koupání si turisté mohou vybrat z různých radovánek u mořských břehů, jakými jsou například výlet lodí a anebo potápění. Hojně toto letovisko vyhledávají také milovníci jízdy na surfech.

Romantická dovolená pro všechny

Caleta de Fuste se také vyznačuje skvělým zázemím ke krásným romantickým procházkám po pobřeží. Posadit se hosté mohou v některé ze zdejších restaurací, anebo zajít ve večerních a nočních hodinách klidně na některou ze zdejších diskoték. Vyzkoušet si mohou bez problémů třeba karaoke. Ve volném čase se také nabízí k využití golfové hřiště.

Caleta de Fuste se stalo vynikající základnou pro podnikání různých výletů po okolí. Centrem celého tohoto letoviska se stalo Pueblo Majorero. Právě odtud lze vystoupat na věž Castillo del Fuestes. Turistům se z ní naskytne krásný pohled na celé letovisko a jeho blízké okolí. Samotná věž byla postavena již v roce 1741 a jako stavební materiál byla použita láva. Základním účelem výstavby věže byla logicky ochrana obyvatele ostrova před piráty a dalšími nájezdníky, kteří chtěli Fuerteventuru dobýt.

Hlavní město ostrova Fuerteventura je z Caleta de Fusta vzdálenou přibližně 12 kilometrů, takže jeho návštěvu byste rozhodně neměli vynechat. Puerto del Rosario, neboli Přístav růží se stalo jakousi spojnicí mezi ostrovy Lanzarote a Gran Canaria. Nabízí množství různých památek v čele s kostelem Nuestra Seňora a další zajímavosti z kultury a společenského života obyvatel ostrova. Navštívit lze také jachtařský přístav, kde kotví velké množství jak jachet, tak i různých jiných plavidel.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist