Costa Calma

V jižní části Fuerteventury je situováno známé letovisko Costa Calma. Leží v podstatě severním směrem od dalšího turistického centra Morro Jable. Z letiště se do tohoto letoviska turisté dostanou zhruba za jednu hodinu a dvacet minut. Costa Calma je poměrně mladým letoviskem, jelikož hlavní vlny turistů sem začaly proudit až kolem roku 1970. Důkazem tohoto tvrzení je skutečnost, že první hotel byl v tomto turistickém centru zbudován až roku 1977.

Costa Calma je příjemným letoviskem

V dnešní době je Costa Calma pulsujícím letoviskem, které disponuje ubytovací kapacitou přesahující 8000 osob. Hotely a další ubytovací kapacity jsou situovány hned k mořským břehům a většina z nich disponuje sladkovodními bazény a velkými zahradami, v nichž lze nalézt stinné místo k odpočinku.

Vychutnejte si svou dovolenou

Jinak v tomto letovisku lze velmi často slyšet němčinu, jelikož si jej ubytovali turisté právě z této země. Jinak se jedná o poměrně metropolitní oblast, což dokazuje i spousta různých restaurací podniků, v nichž lze dostat mnohé pokrmy mezinárodní kuchyně. Nachází se tady také nákupní centrum a v neposlední řadě taktéž klasické trhy. Costa Calma je také typické rušným nočním životem, o což se stará hned několik diskoték a nočních podniků. Hlavním magnetem tohoto turistického centra jsou ovšem logicky krásné čisté pláže. Slovo čisté je opravdu na prvním místě, jelikož každý den lze spatřit uklízecí čety, které se o tyto pláže starají. Povrch pláží tvoří bílý písek. Mimo opalování také pláže a přilehlé okolí svádí k procházkám a nordic walkingu. Pláže nabízejí široké možnosti vodních aktivit. Nejčastěji se turisté věnují potápění a windsurfingu. K dispozici je tady taktéž škola windsurfingu, kde naučí jezdit na prkně každého.

Costa Calma je také vynikajícím výchozím bodem k podnikání různých výletů po okolních destinacích. Vydat se odtud dá například do nedalekého letoviska Corralejo anebo jižním směrem do Morro Jable. projít se ale také dá po krásné pobřežní promenádě až k přístavu, kde zaparkované lodě vytvoří tu pravou romantickou atmosféru. V blízkosti Costa Calmy leží taktéž ZOO, která je známá hlavní díky své hlavní atrakcí, jíž je velbloudí safari.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist