Fuerteventura a doprava po ostrově

Dopravní obslužnost Furteventury je na vysoké úrovni, o čemž nás přesvědčuje už ten fakt, že každý z ostrovů disponuje vlastním letištěm. Lety mezi jednotlivými ostrovy však nejsou nikterak pravidelné, takže většinou na ostrovy přilétají letadla s klienty cestovních kanceláří z pevninského Španělska anebo z jiných zemí.

Autobusová doprava po Fuerteventuře

Autobusová doprava není turisty až tolik využívána jako je tomu v jiných destinacích. Síť autobusů je sice poměrně hodně rozvětvená, nicméně spoje nejsou příliš pravidelné a může se stát, že na jedné lince jezdí třeba jen dva autobusy za den. Může se tak klidně stát, že pokud turisté dojedou z jednoho konce ostrova na druhý a nestihnou autobus zpět, budou muset použít jiného typu dopravy. Hodně slabá je zejména autobusová doprava ve večerních a nočních hodinách.

Taxi služba

Z veřejných dopravních prostředků mohou turisté využít také taxíků, jichž je ve větších turistických střediscích více než dost. Ve vozidlech taxislužby se platí také za zavazadla!

Klidně si půjčte na cestování vůz

Pravděpodobně nejčastějším způsobem přepravy na Fuerteventuře je cestování vypůjčeným vozem. Tato skutečnost je logická, jelikož pouze ve vlastním voze lze procestovat ostrov křížem krážem a najít si cíle, za kterými budete svou cestu směřovat! Půjčoven se na Fuerteventuře nachází poměrně hodně, nicméně cenově se značně odlišují. Proto je ideální projít si co nejvíce půjčoven a vybrat si tu, v níž po vás budou požadovat nejnižší taxu. Půjčovny zakazují vozidla přepravovat trajektem na jiné ostrovy a také požadují provoz svých vozidel pouze po zpevněných komunikacích.

Pronajmout si lze taktéž jednostopé vozidlo. Pohonné hmoty jsou na Fuerteventuře poměrně levné, jelikož se jedná o bývalé bezcelní pásmo. Pokud se vydáte do odlehlejších míst, je určitě dobré natankovat plnou nádrž. Silnice na Fuerteventuře, stejně jako i na ostatních Kanárských ostrovech, jsou v dobrém stavu, a tak není třeba se bát nějakých nepříjemností spjatých s jejich povrchem. Problém může nastat pouze v členitém terénu, když se turisté vydají někam do vyšších poloh. Silnice v kopcích jsou velmi úzké a je zde také spousta zatáček. V serpentinách jsou místní řidiči zvyklí troubit, ale nemusí to být pravidlem. Je proto ideální jezdit v těchto členitých oblastech velmi opatrně a pomalu. Silniční předpisy jsou prakticky totožné s Českou republikou, co se nejvyšších povolených rychlostí týče. Alkohol do 0,3 promile je za volantem tolerován.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist