Playa de Jandia

Poloostrov Jandia pokrývá prakticky celou jihozápadní část Fuerteventury. Povrch ostrova je tvořen hlavně křovinami a celé oblast se vyznačuje poměrně vysokou členitostí. Ostatně výlety do výše položených oblastí jsou turisty velmi oblíbené a často pořádané.

Playa de Jandia

Hlavní turistické centrum tohoto ostrova se nazývá Playa de Jandia a z centrálního letiště ostrova Fuerteventura se sem dá dostat přibližně za jednu hodinu. Z pohledu členění lze rozdělit Playa de Jandiu do dvou velkých oblastí. Tou první je Playa de Sotavento. Tato pláž představuje ideální prostor pro milovníky windsurfingu. Neustále zde pofukuje jemný vítr, který pohání jednotlivé surfy. K plavání je mnohem vhodnější druhá část tohoto letoviska s názvem Playa de Barlovento. na této pláži lze najít i místo, které je věnováno nudistům. Romantické duše jistě přivítají krásnou promenádu a také maják, ke kterému se mohou projít.

Playa de Jandia je také plná různých restaurací, které si povětšinou vlastní Němci, nicméně rozhodně se dá navštívit i podnik ryze tradičního domácího rázu. Turisté si taktéž velmi oblíbili výlety do vnitrozemí, které nabízejí tradiční místní vesničky, jež se většinou dochovaly v původním stavu. Ideální je podniknout výlet do vnitrozemí prostřednictvím jeepu.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist