Počasí Fuerteventura

Druhý největší ostrov v kanárském souostroví Fuerteventura skýtá velmi příjemné podmínky pro dovolenou. Vzhledem krajina Fuerteventuře připomíná mnohdy spíše pouštní krajinu, nicméně pláže zde najdou turisté opravdu ty nejlepší. Kanárské ostrovy jsou mnohými označovány jako ostrovy věčného jara. Děje se tak zejména díky příjemným teplotám panujícím počas celého roku. Za subtropické klima, které zde panuje, může zejména teplý Golfský proud a také pasáty. Podnebí na Fuerteventuře je považováno za suché.

Fuerteventura nabízí počasí po celý rok stabilní

Na Fuerteventuru se mohou turisté vydat prakticky kdykoliv počas celého roku a setkají se s příjemným počasím. Pojďme si nicméně charakterizovat jednotlivá roční období z pohledu počasí. Zima na Fuerteventuře je charakteristická teplotami pohybujícími se kolem 21 stupňů Celsia. V zimním období je ideální vydat se obdivovat památky tohoto ostrova a jeho ráznou krajinu. Koupání v tuto dobu není zrovna ideální, a pokud nejste otužilci, tak se stejně do vody nevydáte. V noci teplota vzduchu padá v zimních měsících klidně i na 10 stupňů Celsia. Slova jako mráz anebo sníh tady neznají. Jarní měsíce jsou vhodné také na různé trekové túry, nicméně teplota vzduchu a vody se již pomalu, ale jistě zvyšuje, což umožňuje různé předsezonní radovánky v moři. Cenově se toto období pohybuje velmi dobře, takže byste na své dovolené mohli i docela ušetřit. Letní období slibuje na Fuerteventuře teploty pohybující se nad hranicí 30 stupňů Celsia a nesvádí k ničemu jinému než k ideálnímu koupání. Obzvláště na tomto ostrově, který téměř absentuje z pohledu četnosti zeleně, je letě ideálním obdobím, jelikož turisté v podstatě nebudou mít důvod opouštět pláž. V létě lze bez větších problémů klidně spát i pod širým nebem, jelikož ručička teploměru v noci neklesne pod 20 stupňů Celsia.

Špatnou volbou není rozhodně ani podzim. Toto roční období již není tak horké jako v létě a koupat se zde stále ještě bez problémů dá. Průměrná teplota moře v létě a na podzim se pohybuje někde mezi 17 až 24 stupni Celsia. V letním období mnohdy takto teplá voda ani turisty příliš moc neosvěží. Počasi na Fuerteventuře se vyznačuje zejména svou vysokou stabilitou. Počas celého roku se prakticky můžete spolehnout na to, že nebude nějak moc vydatně pršet. Fuerteventura je poměrně chudobná na déšť a dlouhou dobu měl tento ostrov velké problémy nejen s nedostatkem užitkové, ale také pitné vody.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist