Praktické informace

Na ostrov není třeba se nijak zvlášť očkovat, nicméně určitě si nezapomeňte léky, které pravidelně užíváte. Lékárny jsou na Fuerteventuře označené teleným křížem a nápisem Farmacia. Lékařskou péči je třeba uhradit zpravidla vždycky v hotovosti, proto je lepší se před cestou na Fuerteventuru připojistit.

Peníze

V celém Španělsku, a tedy i na Fuerteventuře, se platí Eurem. Směnit peníze se dá ve všech hotelech, nicméně ideální je využití bank, kde panují mnohem příznivější kurzy. Veškeré platební karty i šeky přijmou místní obchodníci bez problémů. K dispozici je také široká síť bankomatů, takže pokud budete potřebovat nutně hotovost, tak není problém si vybrat peníze.

Obchody

Otevírací doba obchodů se pohybuje ráno mezi 9 a 13 hodinou a odpoledne mezi 16 a 20 hodinou. V sobotu je otevřeno pouze dopoledne. V turistických centrech ovšem mnohdy některé obchody mají otevírací dobu prakticky nonstop. Banky jsou otevřeny od 9 do 14 hodin. Kanárské ostrovy všeobecně patří do zóny volného obchodu, takže nákupy na Fuerteventuře jsou mnohdy velmi výhodné, co se ceny týče. Zajímavým tipem je určitě půjčení automobilu. To je stále na Fuerteventuře poměrně podceňováno.

Půjčovny

Automobil si zde lze ovšem vypůjčit poměrně levně a také je z čeho vybírat. Z pohledu bezpečnosti mohou být turisté na Fuerteventuře naprosto klidní, jelikož kriminalita je tady úplně minimální. Nemusíte se bát, že tady potkáte žebráky, anebo jiné pouliční pobudy. Menší nepříjemností může být přítomnost ilegálních přistěhovalců z Afriky, kteří sem přeplouvají, nicméně jejich počet je stále ještě mizivý. Každopádně je ideální veškeré cennosti nechávat v hotelových sejfech.

Pobyty na plážích

Na pláž si cennosti určitě neberte, jelikož právě ony se pak stávají nejčastějším terčem krádeží. Pozor je třeba si dát v letních měsících na poměrně ostré slunce. Díky všudypřítomnému větru se zdá, že jeho intenzita není nikterak vysoká, nicméně opak je pravdou. Na hlavě je dobré mít pokrývku a využívat krémů s velkým ochranným faktorem. V souvislosti s opalováním je třeba také zmínit pitný režim. na většině pláží se nacházejí bary, kde si budete moci nějaké nápoje zakoupit. pokud ale chcete ušetřit, tak si nezapomeňte pet láhev s pitnou vodou vzít s sebou.

Pitný režim

Určitě nepijte vodu čerpanou ze zdejších zdrojů, jelikož by mohla být příčinou nepříjemných střevních potíží. I v užitkové vodě jsou zbytky soli, takže její složení není optimální. Opatrný je třeba být i v ochutnávání zdejších specialit.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist