Tipy na výlet

Betancuria

Chcete-li si na ostrově užívat spíše pěších výletů, tak si zajděte třeba na návštěvu bývalého hlavního města Furteventury - Betancurie. Ty byla založena již někdy na počátku 15. století a její hluboká historie je charakteristická zejména ve středu dnešní obce, kde se nachází krásný dominantní bílý kostel, který byl zbudován roku 1620 a zachoval se ve své původní podobě. Návštěvníky zaujme už samotný portál při vstupu do kostela, který se vyznačuje bohatým zdobením. Neméně zajímavým se jeví také pohled na dřevěný balkón, který je ručně vyřezávaný. V Betancuii se nachází také muzeum, které se chlubí zlatým pokladem. Ten je ale ve skutečnosti představován pouze čtyřmi zlatými poháry. Spočinout si lze v panském domě Casa Santa Maria.

Baku water park

Milovníci vodních sportů jistě zamíří do vodního světa Baku. Tento vodní park byl postaven v oblasti Corralejo a jde o obrovský vodní svět disponující mnoha různými atrakcemi, z nichž budou mít radost zejména děti. Najít zde návštěvníci mohou prakticky všechny možné atrakce, které mohou být součástí vodního parku. Samozřejmostí jsou pochopitelně tobogány a skluzavky. Vody si lze užívat ale také ve vířivce či v bazénech. Není problém si zde zahrát také minigolf na hřišti s 18 jamkami. Vstupné vyjde zhruba na 30 Eur.

Přírodní park de las Dunas de Corralejo

Návštěva Fuerteventury by určitě nebyla kompletní, kdybyste se nepodívali do národního parku zvaného Parque Natural de las Dunas de Corralejo. Je charakteristický zejména písečnými dunami, které jsou pro Fuerteventuru doslova typické. Leží na ploše zhruba 7 km2 a situován je do severovýchodní části ostrova. Napříč parkem vede asfaltová silnice. Pobřeží uvnitř parku tvoří většinou pískové pláže, které se občas střídají s těmi oblázkovými.

Playa de Sotavento - ráj vyznavačů windsurfingu!

Krásná pět kilometrů dlouhá pláž Playa de Sotavento je určena zejména milovníkům jízdy na surfech. Na pláži lze také nalézt několik velkých písečných dun, které jen dotvářejí větrný kolorit ostrova Fuerteventura. Již samotný název Sotavento lze do češtiny přeložit jako nepřetržité foukání větru. Právě tato skutečnost učinila Playa de Sotavento doslova mekou vyznavačů tohoto sportu. Nachází se zde úplně největší půjčovna surfů na celém ostrově Fuerteventura. V jižním části pláže se dá narazit také na nudistickou pláž. Leží v závětrné straně pláže, takže zde panují doslova ideální podmínky pro slunění a koupání.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist